Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
Souhlasím
Menu

Naše služby

Proč elektronické zabezpečovací zařízení JABLOTRON?

Jsou okamžiky, kdy lidé opouštějí svůj byt či dům, za cestou do práce, školy nebo za účelem dovolené a nechávají svůj domov bez dohledu. Abyste se při návratu nedočkali nepříjemného překvapení v podobě vyloupeného bytu či domu, je jistější si zabezpečit svůj domov elektronickým zabezpečovacím systémem (EZS). Zabezpečovací technika Jablotron je finančně mnohem dostupnější než si mnoho lidí myslí. Cenově je srovnatelná například s běžnými elektrickými spotřebiči, které naleznete v každé domácnosti. Samozřejmě že hodnota zabezpečovacího systému určeného pro zabezpečení majetku panelákového bytu v malém městě bude jiná než pro zabezpečení luxusní vily, ale to vždy vychází dle požadavku zákazníka. A pro tento případ je tady český výrobce Jablotron Alarm a.s . který je součástí holdingu Jablotron s.r.o.. Vlajkovou lodí Jablotronu je nyní systém JA-100 s velice jednoduchým systémem ovládání.

Naše firma se zabývá:

  • montáží a servisem zabezpečovací techniky
  • montáží a servisem kamerové techniky
  • instalací přístupových systémů
  • instalací domácích telefonů
  • instalací strukturované kabeláže
  • instalací EPS APOLLO

Při výběru elektronického zabezpečovacího systému vycházejte z toho, že systém EZS má za úkol chránit Váš majetek v řádově vyšších hodnotách. Proto musíte mít jistotu, že se na Váš zabezpečovací systém dá spolehnout. Asi by Vás nemělo napadnout kupovat poplachovu ústřednu na tržišti, či eshopu, ale ani nákup v supermarketech není tím nejlepším řešením. Při poptávce zabezpečovací techniky se vždy ujistěte, zda je výrobek atestován dle normy pro systémy EZS EN 50131-1 případně i schválen Českou asociací pojišťoven. Pokud Váš systém EZS používá některá rádiová nebo telekomunikační zařízení, potom musí mít zároveň i atest ČTÚ. Tato schválení jsou zárukou kvality zabezpečovacích systémů EZS a výrazně Vám usnadní jednání s pojišťovnami o akceptaci zabezpečení majetku a mnohdy můžete dosáhnout i slevy z pojistného, ale je také vhodné se předem u příslušné pojišťovny předem informovat. Toto vše, veškeré homologace, certifikace vlastní Jablotron na veškeré své výrobky z portfolia elektronické zabezpečovací signalizace.

Montážní firma by se Vám měla prokázat na Vaši žádost, že je vlastníkem živnostenského listu pro montáže elektronické zabezpečovací techniky (EZS), v nejlepším případě i také, že byla dodavatelem a výrobcem Jablotron proškolena na instalaci daného zařízení. Solidní dodavatel Vám také poskytne pravidelný servis zabezpečovacího systému EZS, který Vám namontoval. O mnohém hovoří i doba působení firmy v oboru instalací zabezpečovací techniky. Pokud se firma pohybuje na trhu zabezpečovací techniky delší dobu, měla by vlastnit i certifikáty na instalace EZS od akreditovaných orgánů, ale hlavně požadujte proškolení firmou Jablotron Alarms a.s.

Jádrem celého systému je ústředna EZS, která potřebuje napájení 230V, takže je vhodné ji umístit k zásuvce či rozvaděči. V případě výpadku napájení v sobě ukrývá náhradní akumulátor – různé kapacity. Kromě akumulátoru ústředna EZS obsahuje i potřebné komponenty ke komunikaci s periferií alarmu. V případě drátového systému Jablotron, kdy je nutné natáhnout kabeláž, v případě rodinného domu předem, nebo v případě skladu či výrobní haly, se dá kabeláž natáhnout lištami. Ústředna v sobě ukrývá i „desku“ s drátovými vstupy, v případě bezdrátového řešení pak obsahuje „desku“ vysílač/přijímač. V neposlední řadě ústředna obsahuje komunikátor, který zajišťuje komunikaci s majitelem v případě jakéhokoliv poplachu nebo s pultem centralizované ochrany. Nyní do holdingu patří rovněž i firma Jablotron Security , která prostřednictvím Tísňové linky – PCO provádí zásah na napadeném objektu.

Výhodou přítomnosti GSM komunikátoru v ústředně je to, že v případě propojení ústředny např. s kotlem či světly, jste schopni na dálku zapnout světlo na příjezdové cestě k domu a ještě v zimě přijedete do vytopeného domu. Nejste si jisti, zda děti zajistily, když šly do školy? Nevadí, stačí pouze poslat sms s dotazem na telefonní číslo, které má ústředna, a za pár vteřin Vám přijde informační sms o stavu systému. Nezajištěno? Nevadí, zajistíte pomocí sms.

A co si přát více? No přece Jablotron Samoobsluhu. Tímto získáte možnost vzdálené jednoduché správy systému EZS, možnost nastavení zaslaní zprav prostřednictvím cloudu a hlavně možnost nainstalovaní aplikace na Váš mobilní telefon se systémem Android nebo IoS. V ten okamžik budete informováni ze systému EZS Jablotron o tom, kdo Vám elektronickou zabezpečovací signalizaci ovládal, vzdáleně můžete, sepnout programovatelný výstup na topení, závlahu a to vše pomocí výrobku Jablotron.

K samotné detekci narušení objektu slouží rozpínací dveřní kontakt EZS, který se nejčastěji umisťuje jak na vstupní dveře, tak i na riziková místa, kterými jsou např. francouzská okna do zahrady. Dalším klasickým detektorem je detektor pohybu, který hlídá vnitřní prostor proti narušení. Dobrá rada na závěr: nešetřete na plášťové ochraně, je to totiž nejlacinější část elektronické zabezpečovací signalizace a pro pocit bezpečí je nejfunkčnější. Také Tísňová linka Jablotron Security je rychleji informována o vniku a auto Kruh může rychleji vyjet.

Nyní je také možnost využít dalších služeb Jablotron Security a to sice Videoverifikace poplachů. Díky této službě je možné, aby se operátor tísňové linky připojil ke kamerovému systému v objektu a ověřil, jestli se nejedná o planý poplach.

Mezi další detektory, které se dají dodat do systému, také samozřejmě patří detektor úniku plynu, detektor kouře, detektor rozbití skla či pohybový snímač s integrovaným fotoaparátem.

K základnímu ovládání systému Vám stačí znát Vámi zvolený ovládací kód, který se zadává na ovládací klávesnici, dále můžete použít dálkové ovládání nebo můžete systém ovládat pomocí přívěšku RFID na klíčích, který pouze přiložíte ke klávesnici a dojde k zajištění či odjištění systému.

Závěr

Pořízením elektronického zabezpečovacího systému nemusíte nutně myslet jen na bezpečí své a svého majetku, ale i na komfort v podobě příjezdu do vyhřátého domu nebo chalupy.

S DŮVEROU SE NA NÁS OBRAŤTE – PORADÍME, NAMONTUJEME A VŠE ZAŘÍDÍME.

Online poptávka na instalaci objektu či automobilu.

Pokud dojde k realizaci, kterou jste poptávali přes tento formulář, poskytneme Vám slevu z výsledné částky instalace bez DPH.

Telefonní číslo zadávejte bez mezer.

Poptávka
Jméno
Telefon
E-mail
Místo instalace
Typ instalace
Stav objektu
Zpráva
 Odesláním kontaktního formuláře udělujete souhlas společnosti elektronickésystémy s.r.o., že mě na základě vyplněných osobních údajů – email, telefonní číslo bude kontaktovat za účelem poradenství či zpracování návrhu realizace. Kontakt bude smazán obratem pokud nebude zakázka realizována. V případě realizace bude kontakt uložen po dobu 10 let.

 
POPTÁVKA TOPlist